Wojciech Waglewski & Mateusz Pospieszalski

Miles Davis. Jimi Hendrix. Leonard Cohen. David Bowie. Prince. Co ich łączy? Oni już niestety nie przyjadą na koncert do Korczakowa i nie zagrają na scenie w Amfikorze tylko dla nas … ☹ Ale jest wciąż na szczęcie (i oby jak najdłużej) inna grupa: The Rolling Stones, Bob Dylan, Nick Cave, Tom Waits, ale także Jaromir Nohavica, Adam Nowak i Raz Dwa Trzy i wielu innych, którzy wciąż mają taką szansę 🙂 Lista marzeń? Zaczynają się spełniać! 😊

Na naszej „liście marzeń” od lat na czołowym miejscu są panowie Wojciech Waglewski (gitara akustyczna, voc.) i Mateusz Pospieszalski (saxofon, voc.) z zespołu Voo Voo. Artyści przez duże „A”, multiinstrumentaliści, jedyni w swoim rodzaju muzycy, kompozytorzy producenci muzyczni, postaci z absolutnej ekstraklasy w polskim świecie muzycznym. Twórcy hymnu WOŚP, twórcy ok 30 płyt własnych (zespołu jak i indywidualnych) i współtwórcy niezliczonej ilości płyt różnorakich polskich artystów i wyjątkowych postaci polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, łączący w swojej twórczości elementy rocka, jazzu, reagge, muzyki etnicznej i transowości, grający w przeszłości m.in. z legendarnym Donem Cherrym (USA, trąbka, jeden z współtwórców free jazzu) oraz współpracujący ze światowej klasy muzykami jazzowymi Tomaszem Stańką, Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Możdżerem, a także z Urszulą Dudziak, Martyną Jakubowicz, Kasią Nosowską, Kayah, Marią Peszek, Anną Marią Jopek, Justyną Steczkowską, Renatą Przemyk, Lechem Janerką, Maciejem Maleńczukiem, Stanisławem Sojką, Grzegorzem Turnauem, Kazikiem, Jose Torresem, Januszem Radkiem, Fiszem i Emade, AbradAbem, zespołami T-Love, Raz Dwa Trzy, Homo Twist, Zakopower i wieloma innymi. Ich muzyka łączy różne światy, potrafią genialnie zagrać zarówno z chórem z syberyjskiej Buriacji, z Haydamakami z Ukrainy, z Alimem Gasimovem z Azerbejżdżanu, (mistrzem starodawnej techniki wokalnej mugham), z polskimi góralami, jak i z Mamadou Diuff’em z Senegalu.

   Wojciech Waglewski

Absolutny top polskich gitarzystów, wywodzący się z kultowej grupy Osjan, w jego indywidualnym brzmieniu gitary elektrycznej można usłyszeć zarówno inspirację Jimi’m Hendrixem czy Johnem McLaughlinem jak i odnaleźć nutki rodem z Afryki czy Ameryki Południowej. Twórca i lider zespołu Voo Voo, jest autorem genialnych tekstów i kompozytorem znakomitej większości utworów Voo Voo, jest także m.in. współtwórcą festiwalu „Męskie Granie” (był pierwszym dyrektorem artystycznym tego przedsięwzięcia), przyjacielem Jerzego Owsiaka i współtwórcą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym autorem hymnu. Producent, aranżer, kompozytor, twórca muzyki filmowej i teatralnej m.in. “Kroniki domowe”, “Strefa ciszy”, “Kubuś P.”, “Człowiek wózków”, “Jasne błękitne okna”, “Zaćmienie piątego słońca”.

   Mateusz Pospieszalski

Człowiek orkiestra, multiinstrumentalista i multitalent, saxofonista z absolutnej czołówki polskich muzyków, obdarzony dodatkowo indywidualnym, charakterystycznym i niepowtarzalnym wokalem (a w dodatku zdolnością wydobywania z siebie różnych wyjątkowych dźwięków w znanych tylko sobie językach), Gra m.in na saxofonach, fletach, klarnecie basowym, instrumentach klawiszowych, akordeonie, śpiewa także techniką alikwotową (tzw. tybetański śpiew gardłowy). Poza członkostwem w Voo Voo współpracujący m.in. z grupami Maanam, Tie Break, 2TM2,3, producent płyt m.in. Justyny Steczkowskiej, kompozytor muzyki filmowej (m.in.: “Balanga” w reż. Łukasza Wylężałka, “Sezon na leszcza” w reż. Bogusława Lindy oraz: “Gorący czwartek”, “Farba”, “Co słonko widziało” w reż. Michała Rosy)
Są laureatami wielu prestiżowych nagród, w tym Paszportu Polityki i Fryderyków. Trudno opisać w krótkim poście ich wielobarwne niesamowite muzyczne życiorysy i niezwykłe talenty. Nie ulega wątpliwości, że obydwaj Panowie swoją twórczością wywierają od kilkudziesięciu lat ogromny wpływ na całą polską scenę muzyczną i są inspiracją dla wielu innych twórców oraz wielu fanów, do których zaliczamy się także my. Więcej informacji o nich znajdziecie na stronie http://www.voovoo.pl/

Rzeczy niezwykłe mogą dziać się tylko w Korczakowie! 😊 W tym roku duet Waglewski & Pospieszalski zagości z koncertem tylko dla nas na scenie w Amfikorze !

Data: niedziela 15 lipca 2018 r. Korczakowo Amfikor, godz. 21.00

Kilka spraw organizacyjnych : dzięki wysokiej mobilizacji finansowej grupy Kor -Wygów brakuje nam już tylko 3000 zł do pełnej kwoty związanej z organizacją koncertu. I tu prośba o Wasze pilne wsparcie!

Jeśli chcecie pomóc, piszcie pod adres [email protected], w tytule wiadomości wpisując “KONCERT”. Tam otrzymacie wszystkie potrzebne informacje.

Koncert będzie imprezą zamkniętą dla Uczestników obozu, Kadry, Korwygow i Gości. Trzech pierwszych terminów nie trzeba tłumaczyć. Pod hasłem Goście kryją się jak zawsze poza oficjalnymi gośćmi obozu, osoby związane z Korczakowem (nie nasi sąsiedzi znajomi rodziny itp – słowem nie osoby spoza kręgu Korczakowców)

Z góry dziękujemy wszystkim za wpłaty! Będzie się działo 😊

Pomagają nam