II turnus – 01.08 – Dzień 12

Wczoraj rano zorganizowano wycieczkę. Podzielono nas na 3 grupy. Każda poszła w inną stronę. Nasz zastęp poszedł do lasu na długi spacer. Na wycieczce było gorąco, ale zabawnie. Druhowie się wygłupiali. Po drodze mijaliśmy pole słoneczników i zboża. Widok był śliczny.
Część naszego zastępu miała próbę w Amfikorze. Przygotowaliśmy przedstawienie „Ptasie radio” według Juliana Tuwima. Bawiliśmy się fajnie i śmiesznie.
Po obiedzie mieliśmy Paradę Oszustów. Druhowie śmiesznie się przebrali za bohaterów bajki Scooby Doo: Druhna Oliwia była Welmą, Druhna Kędzia – Daphne, druh Julek – Kudłatym. Pytania zadawał druh Kubuś. Na start dostaliśmy po 10 cukierków w kubeczku. Obstawialiśmy dobre odpowiedzi. Zdobyliśmy tylko 7 cukierków, ale było fajnie i dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o Korczakowie. O godzinie 17 przerwano program, zebraliśmy się na placu apelowym i minuta ciszy uczciliśmy pamięć Powstańców Warszawskich.
Przed kolacją zaczęło padać, więc zebraliśmy się w Cyrku na pośpiewajkę. Były piosenki, pląsy, zabawy. Najbardziej podobał nam się „Niedźwiadek” w wersji niemieckiej. Czas telefonów został przesunięty z powodu deszczu.
Po kolacji dalej padało, więc poszliśmy do Cyrku na film animowany  o sowach (Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga’Hoole). Film niektórym bardzo się podobał, innym trochę mniej. A deszcz padał i padał… Poszliśmy spać.

Klara Sutkowska, Alicja Żurek, Natalia Belska, Oliwia Najda, Julia Marszałek, zastęp 12