Turnus II – 01.08 – Dzień 11

Wczoraj jednym z zajęć była wycieczka pieszo-kajakowa. Podzieliliśmy się na dwie drużyny. Jedna szła pieszo, druga natomiast płynęła kajakami. Obie te drużyny dążyły do jednego z wielu pomostów. Było gorąco, jednak się nie poddaliśmy i mieliśmy wodę. Na drodze widzieliśmy martwego węża. Zatrzymaliśmy się, by napić się wody. W umówionym punkcie obie grupy się spotkały i zamieniliśmy się rolami.
Filip, Karol, Błażej, zastęp V

Wczoraj także odbyły się warsztaty z dh. Rambo. Były to bardzo ciekawe zajęcia, między innymi pokazywał nam, w jaki sposób biolodzy pobierają ziemię z dna jezior. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, które musiały odnajdywać żyjątka w glebie z dna naszego kochanego jeziora Grzybno. Po poszukiwaniach oglądaliśmy pod profesjonalnym mikroskopem nasze znaleziska i nie tylko. Oglądaliśmy m.in. larwy zwierząt, małże, raka i jego wylinkę, ryby. Zajęcia były super ciekawe i się dużo nauczyliśmy.
Staś, Franek, zastęp V

Wczoraj wieczorem był Bal Hawajski. Bal odbył się na plaży wśród reflektorów i małej kuli disco. Odbywały się tam różne zabawy, np. limbo. Rozdawany był poncz oraz przekąski. Puszczana była świetna muzyka, przy której każdy dobrze się bawił. Uczestnicy tworzyli różnego typu zabawy, takie jak: ustawianie się w pociąg i bieganie po całym polu zabawy czy tańczenie w kółku. Impreza podobała się wszystkim (nawet druhom), którzy również szaleli na balu.
Piotrek Radomski, Maciek Kapała, zastęp V