Dzień 18 – turnus I 2023

Dzień 18 obozu – zaczęło się fenomenalnie! O godzinie 8.15 obudziła nas świetna audycja radiowa. Zaprawa poranna została odwołana, co wprawiło większość uczestników w doskonały humor. Standardowo poszliśmy na apel poranny, gdzie dowiedzieliśmy się, co będziemy dziś robić oraz udaliśmy się na śniadanie. Przed południem odbyły się zajęcia o profilaktyce narkotykowej z Panią Elwirą która jest specjalistką od narkotyków. Na zajęciach rozmawialiśmy o  używkach, ich rodzajach oraz różnych sytuacjach z nimi związanymi. Pani Elwira opowiadała o historiach ze swojej, jakże ciekawej, policyjnej kariery. Mi się to podobało, jednak uważam, że mimo tego, że Pani Elwira mówiła w bardzo ciekawy sposób, wykład trwał zdecydowanie zbyt długo. Po południu odbyły się warsztaty tematyczne, to znaczy, że każdy uczestnik poszedł na takie zajęcia, na jakie się zapisał na początku obozu. Na survivalowych ćwiczyliśmy swoją technikę samoobrony, na zajęciach z Małego Przeglądu tworzyliśmy gazetkę, no a na zajęciach kajakarskich mogliśmy popływać po naszym cudownym jeziorze.

Dzisiejszego wieczoru, w trakcie ogniska, oglądaliśmy filmy związane z interpretacją cytatów Janusza Korczaka które dzień wcześniej analizowaliśmy. Filmy wyszły świetnie, co miejmy nadzieje zachęci kadrę do przywrócenia FAFiKów. Dzisiejszego wieczoru złapał nas również deszcz – co prawda niewielki, ale spowodował, że mieliśmy okazje zaśpiewać kilka korczakowskich pieśni w ścianach naszego cudownego Cyrku. 

Po całym dniu mogliśmy skorzystać z II programu. Wczoraj w jego ramach odbył się koncert przygotowany przez Alana z 7. Opowiadał on o historii zespołu The Beatles –  od tworzenia ich muzyki razem po tworzenie muzyki oddzielnie przez każdego z muzyków. Koncert Alana sprawił, że wszyscy którzy się na niego wybrali, coś z niego wynieśli, co zasługuje na szczególne pochwały, ponieważ Korczakowo ma nam również pomóc odkryć coś nowego bądź zainteresować, zarazić czymś nowym, dobrym. To się udało.

Klara Jurek