Turnus II – 02.08 – Dzień 12

Wczoraj na zajęciach „Kocykowych” robiliśmy dosłownie wszystko. Jedni grali w piłkę, inni w różne gry zespołowe, jeszcze inni leżakowali, bo upał był skrajny. Osoby, które grały w piłkę, to jak zwykle Gabryś, Wiktor, Franek H.,Franek P., Bogdan i ja. Grupa grająca w gry planszowe leżała na kocykach i prowadziła rozgrywki w Uno, Doble i różne inne. Grupa leżakowa po prostu leżakowała i rozmawiała, bo na nic innego nie miała energii. Według mnie wczorajszy dzień był jednym z najlepszych dni w Korczakowie.
Janek Linowski, zastęp 6

Wczoraj na zajęciach „Kocykowych” mieliśmy różne gry z druhami: Kubą, Polą, Robin, Oliwią. Było fajnie, graliśmy w piłkę, w badmintona, niektórzy leżeli na kocach, słuchali muzyki i jedli słonecznik, jak druh Kuba. Było fajnie i zabawnie.
Antek Bednarski, zastęp 6

Wczoraj druhowie zorganizowali nam ciekawe zajęcia. Układaliśmy korczakowskie mandale. Chodziło o to, by z różnych materiałów dostępnych w lesie stworzyć obraz 2D (podobóz młodszy) lub 3D (podobóz starszy). Hasło, które mieliśmy zilustrować, to „ Moje Korczakowo”. Większość zastępów robiła mapę Korczakowa, albo układała symbole kojarzące się z obozem. Wygrał zastęp 7 ze starszego podobozu z przepiękną przestrzenną makietą Korczakowa. Wśród młodszych zastępów najlepszy okazał się zastęp 12, który wykonał znak Korczakowa i rok 2018 w charakterze mozaiki. Bardzo mi się podobało to zadanie.
Przemko Semik, zastęp 6