Turnus II – 30.07 – Dzień 7 (2022)

Wczoraj przed południem pisaliśmy tekst do FPN-u. Każdy zastęp dostał jedną piosenkę z bajki i my musieliśmy zmienić tekst na swój. Każdy z nas miał swój pomysł, więc ciężko było połączyć wszystkie pomysły w jedno, ale jakoś sobie poradziliśmy. Tekst napisaliśmy do utworu “Zrobię mężczyzn z was” z bajki “Mulan”, piosenka mi się podobała. Jak to skończyliśmy to był czas wolny i jak zwykle poszedłem grać w ping-ponga “biegańca”.

Po obiedzie dostaliśmy drożdżówki na podwieczorek. Fajnie, bo można było wybrać z serem albo z jabłkami. A potem był “Turniej wiedzy ogólnobajkowej” i okazało się, że dużo nie wiedzieliśmy, np. jak nazywał się samochód Skooby Doo, albo jaką różdżkę miała Hermiona. Były też pytania muzyczne i można było dostać 3 punkty: za tytuł bajki, tytuł piosenki i podanie postaci, która śpiewała. Trochę było trudno, a trochę łatwo. Potem druhowie ubrali się w dziwne dresy i było śmiesznie. 

Mam ksywkę Pikselek, nie lubię filmów, a wczoraj wieczorem było kino. Wszyscy oglądali “Kubo i 2 struny”… Ja z tego powodu, że nie chciałem to popłynąłem łódką na jezioro z druhnami. Wokół byli druhowie i było fajnie. Przed i po wyprawie łódką trenowałem na gitarze. Na koniec historyjki napiszę, że położyłem się spać. 🙂

Zastęp 5