Turnus II – 04.08 – Dzień 12 (2022)

Wczoraj były cały dzień różne zajęcia w 3 turach. Przyrodnicze z dh. Rambo, zajęcia o kulturze osób głuchych i niewidomych z dh. Gazelą oraz Korczakiada. Obozowicze byli tak podzieleni, że połowa obozu przed południem miała Korczakiadę z druga połowa obozu znów była podzielona na pół: jedni mieli zajęcia przyrodnicze, a drudzy o niepełnosprawnościach (ci w połowie czasu się zamieniali). A po południu odwrotnie. 🙂 W ten sposób każdy brał udział we wszystkich zajęciach.
U druha Rambo część z nas – lądowa poszła szukać ciekawych rzeczy w lesie i okolicy, a część wodna łowiła różniste skarby z jeziora. Gdy wszystko znaleźliśmy to poszliśmy do świetlicy, gdzie czekały na nas mikroskopy. Pod mikroskopami oglądaliśmy nasze znaleziska, np. pijawkę z młodymi, martwego raka, ładne kwiatki, pająka, domek chruścika, szyszkę i wiele więcej. 
Na zajęciach z dh. Gazelą nauczyliśmy się jak funkcjonują osoby niewidome i niesłyszące. Druhna nauczyła nas alfabetu Polskiego Języka Migowego i mogliśmy przeliterować swoje imię. Potem nauczyliśmy się trochę alfabetu Braille’a i graliśmy w grę, gdzie mieliśmy zawiązane oczy  i musieliśmy zgadnąć czego dotykamy.
My po południu miałyśmy Korczakiadę, na której było 6 małych drużyn, które chodziły po różnych punktach. Dowiadywaliśmy się tam wielu rzeczy o naszych Patronach. Na komendzie był punkt gdzie od druha Komendanta “Młodego” dowiedziałyśmy się dużo o Szefie, czyli założycielu naszego obozu. Na boisku był punkt o technikach i wartach jakie dzieci pełniły w sierocińcach Janusza Korczaka, w Korzonku były informacje o życiu Henryka Goldszmita (czyli Korczaka) i quiz na ten temat. Był także punkt o pocztówkach oraz o prawach dziecka, gdzie musieliśmy uzupełnić tekst piosenki.
A na koniec dnia był Koncert na Wodzie (który część osób przespała xD).

Zastęp 10