Aktualności

Poszukiwany, poszukiwana!

UWAGA! Sytuacja nagła!
Na czas I turnusu Korczakowo poszukuje POMOCY KUCHENNEJ.
Osoby, która wraz z naszą szefową kuchni, Panią Kasią, będzie przygotowywała posiłki.
Wymagana jest książeczka sanepidowska z aktualnymi badaniami.
Jest to posada płatna! 🙂
Termin pracy: 1.07 – 21.07.
Więcej informacji pod nr. telefonu: 507-043-103
 
 

Rocznica śmierci Szefa

Rocznica śmierci Szefa

Spotkaliśmy się w Zielonej Górze, Poznaniu, Katowicach i Krakowie, żeby przywołać pamięcią słowa i sytuacje związane z Szefem. Wspominaliśmy te mądre zdania, które nam powiedział, ale i anegdoty, dowcipy… Byli wśród nas ci starsi i ci młodsi, aktywni uczestnicy i instruktorzy oraz weterani.

Do zobaczenia przy innym ogniu, w inną noc.

 

“Sięgaj poza horyzont”

Z prawie 100 propozycji na hasło tegorocznego obozu, które przysłali obozowicze, kadra i korwydzy, wygrała propozycja Natalii Jenczmionki “Sięgaj poza horyzont”. Gratulujemy!

 

Zwyciężczyni przysługuje 50% zniżki na obóz i możliwość posadzenia swojego drzewa w naszym Lesie.

Batia Gilad Kawalerem Orderu Uśmiechu!

Serdecznie gratulujemy naszej Przyjaciółce Batii Gilad, która otrzymała Order Uśmiechu!

Batia to przewodnicząca International Korczak Association (IKA) i nasza wieloletnia przyjaciółka. Od kilku lat przyjeżdża do Korczakowa wraz z grupą z Izraela.

Gratulujemy! Batio, wyściskamy Cię już w Korczakowie.

Polecamy relację z TVP3 Gorzów:

http://gorzow.tvp.pl/30852046/trwa-zlot-szkol-i-placowek-im-kawalerow-orderu-usmiechu


Jednocześnie przypominamy, że tegoroczny obóz w Korczakowie został objęty Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Powodzenia na majowym egzaminie!

Drodzy absolwenci ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych! Życzymy Wam powodzenia od czwartku na egzaminie-na-literę-M-którego-pełnej-nazwy-nie-śmiemy-wymawiać! Przed Wami ostatnia prosta – potem już wakacje. Trzymamy kciuki!

ZAPISY na obóz Korczakowo 2017 oraz podstawowe informacje

Prosimy o zapoznanie się z całym tekstem – zapisy na I turnus na dole.

I turnus “starszy”: 02.07 (niedziela) – 21.07 (piątek)
– dla młodzieży w wieku 13 – 18 lat
– cena: 1200 zł

II turnus “młodszy”: 23.07 (niedziela) – 05.08 (sobota)
– dla dzieci w wieku 9 – 12 lat
– cena: 900 zł


PROSIMY O ZAOPATRZENIE DZIECI W ŚRODKI PRZECIW UGRYZIENIOM KLESZCZY I KOMARÓW ORAZ CZAPKI Z DASZKIEM!


UWAGA! PROSIMY O PRZECZYTANIE PONIŻSZYCH DOKUMENTÓW, są to warunki uczestnictwa, gdzie znajdziecie Państwo wiele informacji dotyczących funkcjonowania obozu oraz regulamin uczestnika.

Warunki uczestnictwa Korczakowo – turnus I – 2017

Warunki uczestnictwa Korczakowo – turnus II – 2017

Regulamin uczestnika

UWAGA!

Poniżej link do strony z TRZEMA dokumentami, które należy wypełnić i odesłać przed rozpoczęciem obozu. 

Dokumenty uczestnika – obóz Korczakowo 2017


ZAPISY:

Pierwszeństwo będą mieli uczestnicy, którzy przyjeżdżają na całe 3 tygodnie starszego turnusu lub odpowiednio na 2 tygodnie młodszego.

Wszystkie osoby, które planują uczestniczyć tylko w części swojego turnusu prosimy o zaznaczenie daty przyjazdu i wyjazdu.


Jako potwierdzenie uczestnictwa należy w ciągu 2 tygodni od daty zapisu wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 200zł na konto:
Koło Przyjaciół Korczakowa
ul. Staszica 2, 65-036 Zielona Góra
Nr konta : 14 1090 1535 0000 0001 0528 2122

W TYTULE: Imię i Nazwisko UCZESTNIKA, nr turnusu.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila [email protected]

STARTUJEMY! 🙂

Zapisy na I turnus

Kliknij, aby się zapisać!

Zapisy na II turnus

Kliknij, aby się zapisać!

 

 

Wesołych świąt!

Drodzy Korczakowcy!

Na nadchodzące dni życzymy Wam zdrowego i dobrze spędzonego czasu z najbliższymi. Niech każdy z Was dostanie to, czego pragnie.

 

Z korczakowskim pozdrowieniem,

Koło Przyjaciół Korczakowa

źródło zdjęcia: http://budujesz.info

Konkurs na obozowe hasło 2017

Drodzy Korczakowcy!

Aby wiosennej tradycji stało się zadość ogłaszamy konkurs na hasło tegorocznego obozu.

Zasady są proste:  każdy może przysłać dowolną liczbę propozycji na hasło Korczakowa 2017 (pasujące do obu turnusów) na adres [email protected]. Instruktorzy na drodze głosowania wybiorą najlepsze.

Zwycięzca otrzyma 50% zniżki na tegoroczny obóz, którą będzie mógł wykorzystać samodzielnie lub komuś przekazać oraz zasadzi swoje drzewo w Naszym Lesie. Ponadto hasło znajdzie się na tegorocznych chustach i identyfikatorach – więc wejdzie do historii Korczakowa. 🙂

Proste? Proste!
Więc zapraszamy do przysyłania swoich pomysłów! Czekamy do niedzieli 7 maja!

W tytule maila proszę wpisać: HASŁO – konkurs

 

Pierwszy Dzień Wiosny w Korczakowie

To już kolejny raz, kiedy Korczakowcy wspólnie przywitali wiosnę. Wczorajszy dzień pozwolił nam wrócić myślami do naszych obozowych chwil.

Zaczęło się od zapalenia znicza i zaśpiewania „Ogniobrania”  pod pomnikiem Janusza Korczaka w Zielonej Górze. Później czekała nas tylko droga do najcudowniejszego miejsca pod słońcem! Dosłownie pod słońcem, bo pogoda nam sprzyjała. Podróż minęła wszystkim w wesołej atmosferze, nucąc piosenki jechaliśmy prosto do Korczakowa.

Każdy był w stanie zauważyć, że obóz wygląda zupełnie inaczej, kiedy jeszcze nie ma rozłożonych namiotów, stołówki, łaźni… itd. Jednak wspaniale było powrócić do tego miejsca chociaż na chwilę po tak długiej nieobecności.
Mieliśmy również możliwość obserwowania, jak przyroda budzi się do życia. Słońce powoli przebijało chmury, ogrzewając ziemię i widoczne były pierwsze pąki kwiatów oraz zielone liście nieśmiało wyrastające z drzew.  W tym magicznym klimacie spędziliśmy razem czas: śmiejąc się i grając w różne gry edukacyjne, integracyjne i ruchowe. Dla niektórych była to szansa, żeby dowiedzieć się nowych rzeczy o obozie.

Po zjedzeniu pysznej grochówki przyszedł czas na grę w “ślimaka”, czyli nasze podchody. Szukanie pytań na całym terenie obozu przyniosło każdemu wiele radości, a trochę rywalizacji spowodowało, że każdy z zaangażowaniem walczył o swoje punkty. Zmęczeni grą mogliśmy odpocząć przy ognisku, śpiewając korczakowskie hity.

Kulminacyjnym momentem było robienie biodegradowalnej “eko-marzanny” z tego, co można było znaleźć w lesie. Wszystkie drużyny wykazały się dużą kreatywnością. Zdążyliśmy jeszcze przed wyjazdem usmażyć kiełbaski nad ogniskiem. Potem nadszedł czas oficjalnego pożegnania zimy. Spalenie i utopienie marzanny ukoronowało ten wyjazd!  Zadowoleni czasem spędzonym na świeżym powietrzu posadziliśmy kwiaty pod pomnikiem Korczaka, odśpiewaliśmy “Chwile” i zapakowaliśmy się do autokaru.

Każdy z żalem w sercu opuszczał to cudowne miejsce. Na szczęście już niedługo zawitamy tam ponownie! Byle przetrwać te trzy miesiące i wrócić znowu do lasu..

Ola Plonkowska

 

Wojciech Młynarski dołączył do Największej Orkiestry Świata

Jak nikt potrafił w nas wzbudzać śmiech, chwilę zadumy i wzruszenia. Umiał w prostych a pięknych słowach opowiadać o świecie i Polsce ostatnich kilkudziesięciu lat. Zawsze mówił o człowieku – zakochanym, zagubionym, szukającym, znajdującym… Odszedł od nas Wojciech Młynarski i bardzo nam go będzie brakować.

Panie Wojciechu, Mistrzu – dziękujemy.