Kor-vlog odcinek 4 – ostatni

Obóz już za nami. To ostatni wpis w sekcji Małego Przeglądu. 4 odcinek Kor-vloga. Zapraszamy do oglądania i dzielenia się swoimi wspomnienia z najbliższymi. Zobaczymy się za rok!


Turnus II – 29.07 – Dzień 12 (2021)

Wczoraj na początku była pobudka, zaprawa, apel i śniadanie. Potem poszliśmy na Bankiet Festiwalowy, na którym jedliśmy tort, ponieważ zdobyliśmy pierwsze miejsce. Nasza piosenka to „Mali raperzy”. Tekst napisał Jędrek z pomocą zastępu i druhny Gosi, a muzykę druhna Pola i druh Mikołaj. Przed FPN-em mieliśmy gigantyczny stresik. Zrobiliśmy dużo prób, żeby dobrze wypaść. No … Czytaj dalej Turnus II – 29.07 – Dzień 12 (2021)


Turnus II – 28.07 – Dzień 11 (2021)

Wczoraj po śniadaniu podobóz młodszy miał wykład o archeologii z dh. Samolakiem, a w tym czasie podobóz starszy miał spotkanie z strażakami. Po 40 min Nastąpiła zmiana. Już po wszystkim mieliśmy przygotowania do Festiwalu Piosenki Naszej. Przygotowania minęły dość szybko. Po 1h 30 min mieliśmy próbę generalną. Po próbie generalnej poszliśmy do świetlicy robić flagi. … Czytaj dalej Turnus II – 28.07 – Dzień 11 (2021)


Turnus II – 27.07 – Dzień 10(2021)

Wczoraj rano obóz wstał później, bo poprzedniego wieczoru był Bal Hawajski. Po śniadaniu podobóz młodszy miał konkurs plastyczny, którego tematem były marzenia, a praca miała charakter grupowy.Starszy poszedł na spacer po lesie z druhem Rambo. Po obiedzie podobozy wymieniły się zajęciami. Ostatecznie rywalizację w konkursie plastycznym wygrał zastęp 11. Konkurs bardzo nam się podobał, podobnie … Czytaj dalej Turnus II – 27.07 – Dzień 10(2021)


Kor-vlog odcinek 2

Kor-vlog to sekcja wideo Małego Przeglądu, kręcony przez uczestników młodszego turnusu.   


Kor-vlog odcinek 1

Kor-vlog to sekcja wideo Małego Przeglądu, kręcony przez uczestników młodszego turnusu. 🙂


Turnus II – 26.07 – Dzień 9 (2021)

Wczoraj wstaliśmy o ósmej. Co dziwne, na początku obozu było to dla mnie za wcześnie, a muzyka niczym siarczysty cios w nos wybudzała mnie ze snu. Teraz jest inaczej – budzę się nawet wcześniej. Jak widać obóz już przyniósł pozytywne skutki. Zaprawa, choć nie jakaś ostra, dobrze działa. Rozruch przydaje się najczęściej. Śniadanie (mój ulubiony … Czytaj dalej Turnus II – 26.07 – Dzień 9 (2021)


Turnus II – 25.07 – Dzień 8 (2021)

Wczoraj rano wszyscy szybko zjedli śniadanie, ponieważ część osób spieszyła się do kościoła. Uczestnikom, którzy zostali na terenie obozu, druhowie zorganizowali dyskusję na temat: „jak rozróżnić dobro i zło”. Popołudniu odbyły się gry i zabawy, potem jeden podobóz poszedł do świetlicy robić łódeczki  i piórka z marzeniami, drugi do Cyrku na prezentację o Orderze Uśmiechu. … Czytaj dalej Turnus II – 25.07 – Dzień 8 (2021)


Turnus II – 24.07 – Dzień 7 (2021)

Witam. Dzisiaj to ja, czyli Filip P. piszę Mały Przegląd. No to, jakby tu zacząć…W sobotę wstaliśmy, rozgrzaliśmy się, byliśmy w kręgu na apelu, gdzie dowiedziałem się, że dziś mamy warsztaty. Uwielbiam warsztaty – poszedłem na planszówki. Tym razem graliśmy w Królestwo Królików. (Ja króliki nazwałem chomikami.) Niestety, tym razem rundę wygrała, przebiegła jak lis, … Czytaj dalej Turnus II – 24.07 – Dzień 7 (2021)


Turnus II – 23.07 – Dzień 6 (2021)

Wczoraj wiele się działo. Po pobudce była zaprawa, następnie apel i śniadanie. Po sprawdzeniu porządku w namiotach odbył się wspaniały konkurs muzyczny. Zorganizowały go druhny Gosia i Avada. Turniej polegał na tym, żeby zgadnąć, z jakiego filmu pochodzi prezentowana piosenka, kto ją śpiewa i jaki nosi tytuł. Piosenki pochodziły z bajek i filmów Disneya. Po … Czytaj dalej Turnus II – 23.07 – Dzień 6 (2021)


Turnus II – 22.07 – Dzień 5 (2021)

Poranek jak zwykle rozpoczął się od szybkiej pobudki i smacznego śniadania. Następnie przyjechali do nas saperzy, by poprowadzić zajęcia. Wojskowi rozpoczęli spotkanie od krótkich, ale interesujących prezentacji, a potem pokazali nam swój służbowy samochód (Topola S) wraz z wyposażeniem. Na 2 godziny przed obiadem zorganizowano kolejne zajęcia – można było wybrać zabawy na boisku lub … Czytaj dalej Turnus II – 22.07 – Dzień 5 (2021)


Turnus II – 21.07 – Dzień 4 (2021)

Środa zaczęła się jak zwykle. Pobudka, zaprawa, apel, śniadanie. Po śniadaniu starszy podobóz miał spotkanie z raperem, a młodszy wycieczkę pieszo – kajakową. Po zakończeniu tych zajęć nastąpiła zamiana grup. Warsztaty z raperem Rademenesem dotyczyły beat – boxu. Na spotkaniu nauczyliśmy się, jak wydawać dźwięki takie jak „stopa”, „hi-heat” czy „werbel” i dowiedzieliśmy się jak … Czytaj dalej Turnus II – 21.07 – Dzień 4 (2021)


Turnus II – 20.07 – Dzień 3 (2021)

Wczoraj przed południem mieliśmy pierwsze warsztaty na obozie. Ja wybrałem plastyczne. Prowadził je druh Adam. Malowaliśmy farbami obraz Vincenta Van Gogha. Bardzo podobały mi się te zajęcia, ale zmieniam je na traperskie. Wczoraj mieliśmy też ognisko, podczas którego zorganizowano dyskusję. Byłem jedną z najbardziej aktywnych osób, a pytania dotyczyły tegorocznego hasła korczakowskiego obozu czyli „Jeszcze … Czytaj dalej Turnus II – 20.07 – Dzień 3 (2021)