Turnus II – 26.07 – Dzień 5

Wczorajszy dzień zaczął się od warsztatów. Większość z nas poszła na zajęcia plastyczne. Malowałyśmy na mokro. Najpierw moczyłyśmy kartkę gąbką, na to nakładałyśmy akwarele. Wyszły nam bardzo artystyczne prace. Były to dla nas ciekawe zajęcia.
Jedna z nas poszła na warsztaty traperskie. Zaczęliśmy od rozgrzewki – pompki, przysiady i inne. Potem poszliśmy do lasu. Dotarliśmy do miejsca, gdzie kąpią się dziki, oglądaliśmy też ich żerowisko. Odpoczęliśmy na polanie w środku lasu. Potem doszliśmy do skupiska pokrzyw i przypomniało nam się, że zostawiliśmy apteczkę i musimy po nią wracać. Wykonaliśmy znowu kilka ćwiczeń. Po drodze śpiewaliśmy „Pieski małe dwa”, a właściwie krzyczeliśmy słowa piosenki. Wróciliśmy do obozu bardzo zmęczeni. Obowiązkowo musieliśmy pójść na kąpielisko, by się ochłodzić i odkurzyć.
Iga poszła na warsztaty rękodzielnicze. Zrobiła tam aż 4 bransoletki, które w prezencie rozda swojej rodzinie. Było super.

Po obiedzie odbył się bankiet festiwalowy, gdzie rozdano nagrody laureatom Festiwalu Piosenki Naszej. Zdobywcy miejsc na podium (zastępy 5, 4 i 6) otrzymali torty, wyróżnieni babki, reszta ciasteczka.

Po bankiecie zorganizowano nam Olimpiadę Sportową. Było fajnie, zdobyliśmy dużo słodyczy i soczków za osiągnięcia sportowe. Najlepszy był strongman, a właściwie strongwoman. Maja wytrzymała 4 minuty i zdobyła 2 miejsce. W międzyczasie odbył się turniej gier planszowych, w którym Iga zdobyła 4 miejsce! Jako jedyna dziewczyna dotarła do ostatniego etapu!

Wieczorem w czasie ogniska obejrzeliśmy krótki film animowany, a potem odbyła się dyskusja o problemach tam poruszonych. Tematem była rola technologii i Internetu w naszym życiu. Trzeba uważać, żeby się nie uzależnić i pamiętać, że sieć wkracza do naszego prywatnego życia. Musimy być czujni i rozsądni.

Dzień zakończyliśmy kręgiem.

Zastęp 11: Kaja Kolasińska, Iga Czerwińska, Malwina Płatkiewicz, Iga Szwab, Maja Owczarczak