Książka o Korczakowcach

Drodzy Korczakowcy,

każdy z nas wie, że czas płynie nieubłaganie. Za niedługo minie 5 lat, jak nie ma z nami Szefa, 55 lat, jak istnieją Korczakowcy i 50 lat Korczakowa. Uznaliśmy, że tym rocznicom należy się coś wyjątkowego.

Dlatego powstanie książka o Naszym Domu. Będzie to zbiór korczakowskich historii, których każdy z nas doświadczył, które na nas wpłynęły; wyjątkowych chwil spędzonych w Korczakowie, łączących się z Szefem i innymi osobami związanymi z obozem, dzięki którym jesteśmy, kim jesteśmy. Jeśli każde z nas napisze jedno wspomnienie, powstanie z tego obfity zbiór – ważny krok w stronę opisania naszej pięknej, korczakowskiej historii.

Teksty powinny dotyczyć albo konkretnego wydarzenia, albo ogólnej refleksji związanej z Szefem i Korczakowem. Może być poważnie i refleksyjnie, może być zabawnie. Może być krótko, może być długo.

Pomocne mogą okazać się odpowiedzi na przykładowe pytania:

-z czym kojarzy Ci się Korczakowo?,

-co Ci dało?,

-jakie melodie Ci przypomina? Jakie słowa?

-co najgłębiej zapadło Ci w pamięć?,

 -co wzbudzało Twoje największe emocje?

Także jeśli macie ciekawe zdjęcia związane z historią Korczakowców, podzielcie się nimi!

Przysyłajcie teksty na adres [email protected]. Tam też kierujcie wszelkie pytania i wątpliwości.

Termin nadsyłania tekstów to koniec kwietnia 2019 roku.

Oczywiście zastrzegamy sobie prawo do ostatecznej redakcji tekstów, w tym m. in. skracania. Ma to na celu dbałość o całościowy kształt książki. Prosimy również, żeby przesłane teksty były podpisane imieniem i nazwiskiem i/lub pseudonimem. W związku z ochroną danych osobowych każda osoba przysyłająca swoje wspomnienie wyraża jednocześnie zgodę na umieszczenie tych danych w książce.

Jesteśmy przekonani, że z entuzjazmem podejdziecie do pomysłu i razem stworzymy tę książkę.


Pozdrawiamy i czekamy na Wasze wspomnienia,

Michał „Młody” Kozień i Andrzej Sibilski