Turnus II – Dzień 9 – 25.07

Wczoraj po śniadaniu poszliśmy na wycieczkę do Ośna Lubuskiego. Oglądaliśmy różne zabytki, między innymi kaplicę św.Gertrudy, stare niemieckie grobowce, kościół św. Jakuba, mury otaczające miasto, baszty i ratusz. Było fajnie. Poszliśmy jeszcze do Biedronki zrobić zakupy. Potem do cukierni-piekarni na lody i co kto chciał. Kiedy wracaliśmy, zrobiło się bardzo gorąco, więc gdy dotarliśmy do obozu, zaraz pobiegliśmy schłodzić się do jeziora. Po obiedzie wszyscy odpoczywali.

 

Antek Orłowski

 

 

W poniedziałkowe popołudnie przygotowywaliśmy się do Korowiska. Korowisko to impreza, w której losuje się piosenki i trzeba do nich stworzyć własny „teledysk”. Naszą piosenką jest „Tarzan – dwa światy”. W przygotowanej przez nas scence będą brały udział 2 goryle (ja i Jaś), lampart (Antek), kłusownik (Szymon). Pokażemy historię goryla, która dobrze się kończy. Będziemy mieli różne rekwizyty. Pomysł musimy jeszcze dopracować. Mamy nadzieję, że dobrze nam wyjdzie.

 

Staś Bujak

 

Na wieczornym ognisku było bardzo fajnie. Śpiewaliśmy piosenki, na przykład „Ogniobranie”. W tym dniu przyjechał do Korczakowa druh Filip i nauczył nas dwóch nowych pląsów. Druhny Robin i Daria opowiedziały nam o Fryderyku Chopinie i słuchaliśmy jego muzyki. Potem druh Młody i druhna Avada przeczytali nam książkę o prawach dziecka. Na koniec wieczoru puściliśmy Iskierkę.

 

Szymon Regulski

Zastęp 13