Turnus I – 14.07 – Dzień 15

Wczoraj z racji wyjścia do kościoła w Świniarach nie było zaprawy porannej. Msza była w intencji Szefa i wszystkich, żywych i tych na wiecznej warcie, Korczakowców. Jak co tydzień,  ceremonii towarzyszyły dźwięki gitary i śpiew. Po powrocie do obozu zorganizowano pierwszy w historii bieg o puchar sołtysa Świniar. Wystartowało ok. 45 osób. Najmłodszy zawodnik miał 9 lat, a najstarszy – 71! Zwyciężyli Bartek Jabłoński w kategorii męskiej i Patrycja Jabłońska w kategorii żeńskiej. Zostali oni okrzyknięci przez dh. Młodego „najszybszym rodzeństwem w okolicy”. Wszyscy świetnie się bawili, gdyż głównym celem udziału w biegu był właśnie udział sam  w sobie.

Po obiedzie zorganizowano „Paradę Oszustów” polegającą na tym, że trzech kandydatów odpowiada na pytanie i tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Uczestnicy obstawiają za pomocą cukierków, kto  ma rację. W tym roku  oszustami byli Korwydzy poprzebierani za postacie z „Gwiezdnych Wojen”. Pytania dotyczyły Korczakowa i jego historii.

Po ognisku odbył się koncert fortepianowej i symfonicznej muzyki klasycznej organizowany przez Idę  Vavon, Mikołaja Kapałę i Mikołaja Woźniaka. W życiu ważne jest, żeby poszerzać swoje horyzonty, również te muzyczne, dlatego uważamy, że mieli bardzo dobry pomysł.

Zastęp XV