Nagroda im. Korczaka dla KPK!

Cóż to był za wieczór! We wtorek 10 maja w teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród im. Janusza Korczaka, wręczanych przez stołeczną Uczelnię Korczaka. Wśród ponad 70 zgłoszonych osób i instytucji było także nasze stowarzyszenie, Koło Przyjaciół Korczakowa im. Jerzego Zgodzińskiego.

Otrzymaliśmy nagrodę w ramach instytucji wdrażających idee korczakowskie w praktyce. To wielki zaszczyt, bo prócz nas nagrodzone zostały również tak wielkie i ważne organizacje, jak Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę czy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

W imieniu zielonogórskiego Domu Harcerza wyróżnienie odebrała dh. Danusia Bronicka!

Pełna relacja i galeria zdjęć (sporo znajomych twarzy!) znajduje się TUTAJ

Nagrody jako osoby publiczne wspierające myśl Korczaka odebrały m.in. s. Małgorzata Chmielewska (Fundacja Chleb Życia) oraz Wanda Traczyk-Stawska ps. „Pączek” – uczestniczka Powstania Warszawskiego, wieloletnia pedagog pracująca z dziećmi z niepełnosprawnościami, działaczka społeczna.

Nagrodę specjalną otrzymała Marta Ciesielska – kierowniczka Korczakianum, osoba, która o życiu i dorobku Korczaka wie najwięcej na świecie; przyjaciółka Korczakowa, niejednokrotnie ucząca naszą kadrę o Starym Doktorze.

Grono, w którym się znaleźliśmy, przynosi nam chlubę i to zaszczyt dzielić scenę z takimi gigantami pracy na rzecz Korczaka, praw dziecka i praw człowieka. Traktujemy wyróżnienie jako zachętę do dalszej pracy!