Turnus I – wtorek 02.07.

Wczoraj, we wtorek, w Korczakowie wieczorem odbyło się Korowisko. Korowisko to takie przedstawienie, do którego losuje się 2 piosenki, a po ich przesłuchaniu trzeba wybrać jedną. Następnie trzeba wymyślić, czy będzie do tego przedstawiona historyjka czy układ taneczny. Potem przygotowuje się przebrania i odgrywa swoje role. Ja należę do zastępu drugiego i my zrobiliśmy historyjkę do piosenki „Miał być ślub”. Każdy ubrał się odpowiednio do swojej roli, na przykład ja byłem kapelą i dostałem nawet gitarę jako rekwizyt. Gdy skończyliśmy występ siedzieliśmy na ławce jako widownia i oglądaliśmy prezentacje innych zastępów. I to już wszystko, co powiem Wam o Korowisku.

Artur Matujzo       Zastęp II

Wczoraj było bardzo fajne Korowisko i smaczne jedzenie i różne fajne zabawy. Na Korowisku było dużo fajnych piosenek i fajne nagrody za zdobycie pierwszego , drugiego i trzeciego miejsca.

Wojciech Żydziak    Zastęp II

Wczoraj w Korczakowie przygotowywaliśmy Korowisko do piosenki „Miał być ślub”. Gdy skończyliśmy nasze przedstawienie oglądaliśmy pokazy innych zastępów. Było bardzo śmiesznie, bo pokazy innych dzieci dobrze zaprezentowano.

Jan Siarkiewicz   Zastęp II

Wczoraj w Korczakowie było bardzo fajnie, bo trwały przygotowania do Korowiska. Korowisko to takie widowisko, które jest organizowane co roku na obozie,. My zaprezentowaliśmy piosenkę pod tytułem „Miał być ślub”. Tego wieczoru było też wiele innych piosenek.

Franciszek Michalski   Zastęp II

Wczoraj było Korowisko. To jest takie coś, że najpierw zastępowi losują dwie karteczki z utworami, potem wybieraliśmy jeden z nich, następnie wymyślałyśmy do niego układ taneczny. Nasz opowiadał o przyjaźni. Niestety, my nie wygrałyśmy, mimo, że bardzo się starałyśmy.

Ula Górecka   Zastęp X

Wczoraj było Korowisko. Było super. Zrobiłyśmy z moim zastępem układ taneczny o przyjaźni. Cały dzień go wymyślałyśmy i się go uczyłyśmy. Nie wygrałyśmy, ale liczyła się fajna zabawa.

Lila Konieczna   zastęp X