Turnus I – poniedziałek 01.07.

Wczoraj odbyły się warsztaty, których mieliśmy bardzo dużo do wyboru i trudno było zdecydować, co się chce robić. Ja w końcu wybrałam teatralne, które prowadziła moja druhna. Wczoraj też płynęłam po raz pierwszy łódką z moimi przyjaciółkami. Na początku miałam płynąć kajakiem tylko z jedną z nich, ale wtedy ta druga zostałaby sama, a tego nie chciałyśmy. Myślałyśmy też o rowerku wodnym, ale akurat był zajęty. Chociaż w łódce wiosłował druh Adaś, a nie my, to i tak było super! Odbyło się też pierwsze ognisko na turnusie, bo poprzedniego wieczoru cały czas padało i śpiewaliśmy w Cyrku.

Ula Górecka, zastęp X

Wczoraj wstałyśmy o godzinie 4:45 i poszłyśmy szukać druha nocnego. Znalazłyśmy go o 6:00. Po pobudce o 8:00 mieliśmy zaprawę, a po śniadaniu warsztaty. Poszłam na teatralne i zaczęło padać, a potem było ognisko i to koniec.

Basia Olszak, zastęp X

Wczoraj były super warsztaty teatralne, ale mi się nudziło, więc poszłam na zajęcia koralikowe. Popłynęłam tez łódką z przyjaciółkami, Hanią i Ulą. Chciałyśmy wziąć rowerek wodny, ale była za duża kolejka, stad zdecydowałyśmy się na łódkę. Nie wiosłowałyśmy same, tylko druh Adam. Kąpałam się też i nurkowałam na 3 metry. Rano na zaprawie można było sobie wybrać czy chce się iść na boisko czy kąpielisko. Ja poszłam na boisko, bo nie chciałam sobie moczyć włosów. Nasza druhna jest super, nawet była Radością na otwarciu. Ma na imię Hania. Ten dzień był super.

Lila Konieczna, zastęp X

Ja byłam na warsztatach z druhną Basią. Robiliśmy bransoletki i pierścionki z koralików. Zajęcia bardzo mi się podobały. Wczoraj tez pływałam łódka, a wiosłował druh, a ja i koleżanki byłyśmy pasażerkami. Fajne tez było wieczorne śpiewanie przy ognisku.

Hania Brychcy, zastęp X