Turnus I – piątek 06.07. i sobota

Wczoraj były warsztaty muzyczne. Wstałam o 4.30 i chyba potem musiałam czekać do pobudki. Było nudno… Potem był apel. Wciągałam flagę korczakowska razem z moją przyjaciółka Ula za pisanie do Małego Przeglądu codziennie. Później mieliśmy warsztaty, na których uczyliśmy się śpiewać , tańczyć, grać na różnych instrumentach. Ja wybrałam sekcję śpiewu, bo w ciągu roku chodzę na lekcje śpiewu. Śpiewaliśmy piosenki o prawach dziecka, o wdzięczności i piosenkę, która nosi tytuł Dłonie. Moje przyjaciółki tańczyły z patykami i śpiewały językiem migowym. Wieczorem Ula i ja dostałyśmy za pisanie nieobowiązkowych tekstów do Małego :Przeglądu nagrody: długopisy, notesy ze zdrapywanką, ołówki i mamby. Ja dostałam truskawkową, a Ula pomarańczową. Podczas obozu zdałam także na kartę pływacką. To było łatwe. Trzeba było przepłynąć kilka długości w jeziorze, przepłynąć pod wodą 5 metrów, zanurkować na 1 metr i skoczyć z pomostu na bombę.

Lila Konieczna   zastęp 10

Wczoraj mieliśmy warsztaty muzyczne i rytmiczne. Rytmika to połączenie muzyki i tańca, a na tych zajęciach właśnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy i graliśmy kilka piosenek. Uczyliśmy się wszyscy razem, ale ja jeszcze zgłosiłam się do tańców. To nie były zwyczajne tańce3, bo pokazywaliśmy tekst piosenki za pomocą języka migowego. To było super doświadczenie. Wczoraj również na porannym apelu razem z moją przyjaciółką wciągałyśmy flagę za to, że dodatkowo pisałyśmy teksty do Małego Przeglądu. Także za to dostałyśmy korpozytywki. Są to takie mini pocztówki, które świadczą o tym, że zrobiłeś coś pozytywnego. Wieczorem druhowie rozdali nagrody osobom, które zasłużyły za pracę na całym turnusie. Lila i ja dostałyśmy długopis, ołówek, notes ze zdrapywankami – gdy patykiem drapiesz czarną stronę, robi się kolorowa.

Dostałyśmy także mambę.  Było też ognisko, przy którym śpiewaliśmy. Przy piosence „Pchły” doszliśmy chyba do 89 pcheł. To dużo, choć koleżanki, gdy wracaliśmy z puszczania latawców w Świniarach , naliczyły aż 119 pcheł.

Ula Górecka   zastęp 10