Korczakowska Lista Przebojów

Muzyka zawsze była i jest bardzo ważna dla Korczakowców. Każde wydarzenie, każde spotkanie, każdy obóz jest jej pełny. Festiwale Piosenki Naszej, Koncerty na Wodzie, Koncerty w Korzonku czy po prostu nasze wieczorne śpiewanie przy Ogniu, pełne jest Korczakowskich Przebojów – historycznych i współczesnych, naszych własnych i adoptowanych.

Z okazji 60 lecia Korczakowców postanowiliśmy zorganizować plebiscyt i wyłonić najpopularniejszą Korczakowską piosenkę. Przygotowaliśmy stronę, na której możecie oddać głosy na 10 ulubionych Korczakowskich piosenek.

Każdej piosence możecie przypisać punkty od 10 do 1 poprzez ułożenie ich w kolejności malejącej w panelu głosowania. Jeśli chcecie zmienić kolejność wybranych piosenek, wystarczy przesunąć je wyżej lub niżej na liście, a punkty zostaną przydzielone automatycznie.

Korczakowski Top Wszechczasów będzie powstawał na Waszych oczach, ponieważ będziecie widzieć, które piosenki mają najwięcej punktów. Ale, aby ostateczny wynik był jednak niespodzianką, na 30 dni przed końcem głosowania wyniki zostaną ukryte i zwycięską piosenkę poznamy dopiero w czasie naszego jubileuszowego spotkania.

Czekamy na Wasze głosy TUTAJ. Mamy nadzieję, że będziecie się przy tym dobrze bawić.

Wśród wszystkich głosujących rozlosujemy 5 zestawów Korczakowskich gadżetów!!!

Jeżeli ktoś z Was uważa, że jest jakaś ważna w naszej korczakowskiej historii piosenka, która powinna znaleźć się w zestawieniu, a jednak jej nie ma – prosimy o kontakt. Możliwie w jak najkrótszym terminie. Taką samą prośbę mamy, jeżeli chodzi o autorów tekstów czy muzyki. Nie do wszystkich udało nam się dotrzeć, a w niektórych przypadkach nie byliśmy pewni, czy podajemy faktyczne nazwiska twórców.

Sekcja Muzyczna