DZIEŃ WIOSNY regionalnie! 

Gdyby nie pandemia, pewnie zobaczylibyśmy się w Korczakowie. Co roku jeździmy wypełnionym autokarem, żeby razem pożegnać zimę i przywitać wiosnę. W zeszłym roku sytuacja nas zaskoczyła i odwołaliśmy wyjazd ze względu bezpieczeństwa. Pamiętam jak rozmawialiśmy z kadrą, że lepiej w tamtym czasie zrezygnować z krótkiego wyjazdu, by pojechać w lato na obóz zdrowi. Jak wszyscy pamiętamy, niestety obóz również się nie odbył. 

W tym roku się nie poddaliśmy i znaleźliśmy sposób na spędzenie razem czasu. I tak powstał „Dzień wiosny regionalnie”! Poprosiliśmy Korczakowców o wybranie się na spacer, nad najbliższą im wodę, w celu utopienia marzanny. Chcieliśmy spędzić ten dzień razem i przepędzić zimę raz a porządnie.

Nasi druhowie i druhenki przysłali nam zdjęcia i filmiki z przywitania wiosny. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć jak marzanny płynęły w okolicach Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego, na działce, pod Krakowem, w Poznaniu i w wielu innych miejscach w Polsce. Powstał też krótki filmik upamiętniający ten dzień. Zapraszamy do oglądania i wszystkim życzymy, aby ta wiosna była słoneczna, a zdrówko nas nie opuszczało. 

Dh. Kędzia