Tworzenie słuchowiska

Pamiętacie nasze kubusiowo-puchatkowe słuchowisko stworzone w Korczakowie?  Teraz czas na coś nowego nie z tej ziemi!

Zaprasza druh Jan Warisch “nie-tylko-ratownik”.

[zapisy list_id=18 caption=”Zapisz się]

UWAGA: w komórce “mail opiekuna” proszę wpisać Waszego maila, czyli mail faktycznego uczestnika warsztatów. 🙂 

Nie przejmujcie się komunikatem o konieczności wpłaty zaliczki. Uznajcie to za błąd techniczny 🙂

Lista zapisanych na samym dole. 🙂


Ogólny zarys warsztatów:  

Będą to wspólne spotkania niewielkiej grupy, której celem będzie przygotowanie, nagranie i sklejenie słuchowiska z wybranej książki. Każda osoba będzie miała swój wyznaczony fragment tekstu, do którego będzie podkładać głos. Będziemy ćwiczyć oraz powtarzać fragmenty, by powstał na koniec nasz własny, jak najlepiej wykonany Kor-AudiobookPrzewiduję 2 albo 3 spotkania online w zależności od tempa nagrywania. 

Uwaga! Oczekuję części pracy własnej wykonanej poza godzinami spotkania 😉


Organizacja warsztatów: 

Spotkanie online na Skype w dniach: 28.07.2020 (wt), 30.07.2020 (czw) oraz ewentualnie 31.07.2020.(pt ). Jeśli grupa zdecyduje, że bardziej im pasuje inny termin, to jest możliwość jego zmiany. Godziny spotkań do ustalenia z uczestnikami, ale rozpoczynałyby się po godzinie 16. 
Jedno spotkanie będzie trwało około 1:30 h, ale należy sobie zarezerwować czas na 2 godz. (uczestnicy dowiedzą się dlaczego😉 ) 
Poza tymi 3 spotkaniami, będzie potrzebowali czasu na nagrywanie swoich tekstów między naszymi spotkaniami. Dla niektórych będzie to 15 min, ale jak ktoś już myśli o byciu narratorem, to kwadrans będzie mało 😉  


Co nagrywamy?: 

Stanisław Lem “Bajki Robotów” wybrane powieści: 

Przygotowałem, które powieści się najlepiej nadadzą ze wstępnym podziałem głosów w każdej. W tej trójce mam swojego faworyta, ale nie zdradzę, która to powieść. xD Pliki z całymi tekstami oraz podziałem ról udostępnię wam na skypie w formie pliku do edycji oraz roześlę mailowo. Będziemy na bieżąco przypisywać roleucinać teksty, wstawiać uwagi itp.. 

Powieści: 

  1. Trzej elektrycerze  
  2. Dwa potwory 
  3. Przyjaciel Automateusza 

Każda powieść ma osobny plik, a to którym się zajmiemy zależy od Was – całość do przeczytanie obowiązkowo przez chętnych! 

Oczywiście, możemy nagrać znacznie więcej powieści (poza Lemem także), ale realnie mamy ograniczony czas oraz warto porządnie zaangażować się do zrobienia czegoś fajnego. Sam jestem wyznawcą minimalizmu i skupieniu się, aby zrobić choćby jedno, ale naprawdę udane nagranie, w co głęboko wierzę, że Nam się uda!


Przygotowanie uczestników: 

1.Ściągnięcie darmowego programu Audocity oraz pierwsze próbne testy nagrania swojego głosu. Program jest prosty do opanowania i łatwy do ściągnięcia* 

2. Ważnym jest, aby każdy uczestnik miał dostęp do dobrego mikrofonu**. Każdy laptop  ma mikrofon, ale już nie każdy ma dobrej jakości. Sprawdzić jakość nagrań, najlepiej od razu oswajając się z Audocity. W przypadku słabszego sprzętu warto pomyśleć o pożyczeniu mikrofonu na parę dni – w przeciwnym wypadku zrobimy głos robota :v 

3. Zapoznanie się z powieściami, które będziemy nagrywać (patrz niżej). Dobrze, aby uczestnik już wcześniej wiedział, którą powieść najchętniej by nagrał. 

4. Ćwiczenia mowy. Jest to podstawa, aby ładnie wybrzmieć, więc jak ktoś poważnie chce podejść do nagrania słuchowiska i zrobić coś fajnego niech już teraz przygotowuję swój aparat mowy. Podstawowe ćwiczenia nie trudno znaleźć! 🙂

 *zawsze przy wyborze właściwego okienka ‘Download
**) dobry, ale NIE musi być profesjonalny 

Zapraszam, dh Janek

 

Już zapisani:

[listaZapisanych list_id=18 order=id]

  

Pomagają nam