Turnus I – 19.07 – Dzień 17 (2022) (Polish, English and Hebrew languages)

Dzień Samorządności w Korczakowie:

Poranek. Dzień zaczął się bez zaprawy porannej z racji zarządzenia nowych komendantów, czyli Olgi i Pchełki, którzy w ten dzień pełnili pieczę nad Korczakowem. Potem zjedliśmy pyszne śniadanie i udaliśmy się do swoich zastępów, aby czekać na zajęcia, jakimi był Turniej Filmowy. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy – wygrała grupa 3 z dużą przewagą. O 14:00 jedliśmy obiad, a następnie mieliśmy ciszę poobiednią, podczas której wybrane przez Nową Kadrę osoby musiały przygotować punkty, które były powiązane z bajkami i filmami. Grupy zmieniały się na stanowiskach i zdobywały punkty, które pozwalały im wygrać grę.

Wieczór. Po udanej grze terenowej mieliśmy czas wolny i wiele osób wykorzystało go do wzięcia chłodnej kąpieli w jeziorze. Po zjedzonej kolacji wszyscy zaczęli się przygotowywać do balu, który był zaplanowany na późny wieczór, a jego tematem byli celebryci. O godzinie 22 zaczął się bal i wszyscy przeszli na plażę, która była już przygotowana pod imprezę. Była też ścianka zdjęciowa, poncz i ciasteczka, które bardzo szybko się skończyły. Zabawa trwała około 3 godziny, a podczas imprezy zostały wybrane osoby z najlepszymi kostiumami – w nagrodę popłynęli oni na nocny rejs łódką.

Uważam, że ten dzień samorządności był bardzo intensywny i ciekawy pod względem przygotowania i wkładu pracy ludzi, którzy w tym uczestniczyli. Osobiście nie mogę się doczekać dnia samorządności w następnym roku.

Zastęp 4