Turnus I – 15 i 16.07 – Dzień 19 i 20 (2021)

Tego dnia nie mogłam uwierzyć, że to już koniec: ostatnie ognisko, ostatni meldunek etc. Trzy tygodnie to za krótko i gdy będę starsza, to z wielkim uśmiechem na twarzy zostanę na drugim turnusie jako druhna. Przed południem część osób poszła grać w Bitwę o Drogę. Osoby takie ja, czyli niezainteresowane Bitwą, miały do wyboru kilka innych zajęć, np. robienie dużych baniek mydlanych, mafię, wyprawę kajakową… Po ciszy poobiedniej odbyły się zwykłe warsztaty. Najintensywniej pracowały chyba warsztaty traperskie, bo gdy szkicowałam sobie na zajęciach plastycznych, nagle usłyszałam: „granat!” i wszyscy z traperskich padli na ziemię. Nie wiem, dlaczego, ale mnie to bardzo rozbawiło.
Przez cały dzień trwał Dzień Przyjaciela – na apelu porannym losowaliśmy osoby, którym mieliśmy sprawić radość czy zrobić dla nich coś miłego. To bardzo miłe uczucie, gdy ktoś do ciebie podchodzi i daje ci budyń! Były też w radiu piosenki dedykowane konkretnym osobom. Chyba każdemu przytrafiło się coś miłego.
Wieczór był wieczorem pożegnalnym. Śpiewaliśmy w ten dzień najgłośniej jak się dało. Na dużym ekranie oglądaliśmy dużo pięknych i zabawnych zdjęć. Oglądając już tęskniłeś. Potem przyszedł czas na wręczenie nagród. Najczystsze namioty w tym roku to zastępy 11 i 8 – przez cały obóz piątki i ewentualnie czwórki z plusem, ale porządek zawsze był. Najlepszym zastępem została 10tka. Dla Jagódki powstała nowa kategoria: “Super Owoc” Korczakowa, bo jest tak miłą i zasłużoną osóbką dla Korczakowa, że jej się należało!
A najważniejsze trofeum Korczakowa – Berło Króla Maciusia – dostali: Włodek, ja i Zuza Rajman. Włodek był tak zaskoczony, że aż się rozpłakał. Druh Młody każdą osobę ładnie zapowiedział. Gdy mnie wywołali, aż do zaśnięcia nie mogłam przestać się uśmiechać. Bardzo się ekscytowałam: nie mogłam uwierzyć w swoje szczęście. Wyściskałam wszystkich nagrodzonych i im pogratulowałam, bo każdy bardzo zasłużył.
Po wręczeniu nagród można było pójść spać albo zostać przy ognisku, by pośpiewać czy porozmawiać, pójść do Korzonka lub na spektakl przygotowany przez chłopaków z zastępu nr 1. Niestety, ja wybrałam pierwszą opcję, bo byłam zmęczona, ale jestem pewna, że ci, co byli na tej sztuce, nie pożałowali. Dzień był udany, tylko trochę smutno, że to ostatni. Ale za rok znów spotkamy się w naszym Kręgu.
Helenka

PS
Pozostałe nagrody:

  • Radiowiec obozu: Maciej ‘Owca’ Owczarczak i Igor Stępski
  • Pracusie – zmywający ochotnicy: Milenka Mielcarek, Filip ‘Batman’ Pukacz i Mateusz Włodarczak
  • Granie na gitarze przy ognisku: Zuza Wojdowska
  • Nagroda za prowadzenie warsztatów: Kacper Michalczyk i Martyna Bartkowiak
  • Najlepszy komentator sportowy: Piotr ‘Pchełka’ Radomski
  • Osobowość sceniczna roku: Mikołak ‘Kosa’ Kosowski
  • Najlepszy debiut: Magda Siwińska
  • Miły Korczakowiec: Maciej Alejun, Basia Wojtaszek, Hania Bartkowiak
  • Owoc Roku, czyli Złota Jagódka: Jagódka Dąbrowska
  • Możliwość dołączenia do kadry na młodszym turnusie: Maciej Rudkiewicz, Zuza Rajman, Olga Szwab, Hanna Kłosińska i Jagoda Dąbrowska (kadra wychowawcza), Maciej ‘Owca’ Owczarczak i Igor Stępski (kadra techniczna), Krzysztof Roszkiewicz (wolontariat gospodarczy)