Turnus I – 09.07 – Dzień 13 (2021)

Wczorajszy dzień zaczął się jak zwykle – pobudka, zaprawa, apel, śniadanie. Przed południem cały obóz zebrał się, aby wysłuchać kampanii wyborczych kandydatów na komendanta obozu w dniu samozarządzania. Dzień ten będzie polegał na tym, że zastępowi na jeden dzień przejmą przywileje i obowiązki druhów a przedstawiciel, który wygra zostanie “komendantem” obozu. Druhowie będą się tylko przyglądać z daleka, abyśmy się nie pozabijali 🙂. Głosować można było na: Stowarzyszenie BAT (Batman i Helenka), Kaja i Maciek oraz Pchełka i Dymitr. Następnie był czas na reklamowanie swoich partii: rozdawanie ulotek, wieszanie plakatów a nawet reklamy radiowe. Potem nastąpiła pełna oczekiwania cisza wyborcza, a po niej głosowanie. Gdy kadra podliczyła głosy wyłonili zwycięzcę: Kaje i Maćka! Bardzo im gratuluje, bo mieli dobrą mowę i żadne pytanie nie sprawiło im problemu. Nie mogę się doczekać zaplanowanego przez nich balu o tematyce “Piekło vs Niebo”.

Po ciszy poobiedniej był czas na wymyślanie tekstów na FPN (Festiwal Piosenki Naszej). Trzymam kciuki za piosenki wszystkich i życzę powodzenia! Wieczorem była pośpiewajka w cyrku, gdyż nie mogliśmy się zebrać w kręgu, ponieważ padało. Pośpiewajka była okropnie długa (aż 2 godziny!), ale to dlatego, że Pani Agnieszka razem z ekipą wieszali wyróżnione i zwycięzkie prace w konkursie na mural.

Murale te pojawiły się na ścianach kuchni i magazynku. Zwycięzcy i wyróżnieni dostali słodką nagrodę (zwycięzcy także puchar z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem!) po czym był wernisaż wszystkich prac. Można było się przechadzać pomiędzy pracami, jeść babeczki i pić Piccolo. Myślę, że to był udany dzień.

Helenka z 8