Turnus I – 03.07 – Dzień 7 (2021)

Dzień zaczął się od apelu porannego, na którym złożyliśmy życzenia Adrianowi i zaśpiewaliśmy “100 lat”. Wszyscy zostaliśmy poczęstowani pączkami! Potem poszliśmy na pyszne śniadanie, po nim sprzątaliśmy swoje namioty.
Następnie wykonywaliśmy prace plastyczne na konkurs. Chodziło o przygotowanie projektu baneru, który zawiśnie na kuchni i na magazynku. Gdy skończyliśmy malować, mieliśmy czas wolny. Mogliśmy pływać w jeziorze, grać w ping ponga, piłkę nożną i siatkówkę.
Potem poszliśmy na obiad, gdzie zjedliśmy pyszny kapuśniak i drugie danie. Po obiedzie odbyła się Parada Oszustów, zorganizowana przez zastęp X. Prowadzący przebrali się za postaci z Harry’ego Pottera. Ogólnie zabawa była fajna, a jeszcze fajniejsza – uczta zwycięzców. Po zabawie mieliśmy czas wolny, a potem kolację, na której zajadaliśmy pyszne leczo i popijaliśmy przesłodką herbatą. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do kręgu, gdzie jak co wieczór razem śpiewaliśmy i tańczyliśmy przy ognisku. Po zabawach w kręgu druhowie rozdali Korpozytywki, a flagę spuścił Mateusz W. Później udaliśmy się do namiotów, a chętni do Korzonka na koncert.
 
zastęp 3
 
Na koncercie druhna Ida puszczała muzykę francuską. Chciało mi się spać, ale koncert był interesujący i bardzo mi się podobał.
 
Mateusz W.