Zlot na 60-lecie Korczakowców

Tak naprawdę jeszcze nie wiemy, czy uda nam się spotkać. Nie wiemy, czy covidowe rozporządzenia nie spowodują zamknięcia obiektów hotelowych, czy nie będzie zakazu spotkań w jakimkolwiek większym gronie. Nie wiemy, ale jesteśmy pełni optymizmu i wiary w to, że nam się uda. Nie zważając na te obawy, stworzyliśmy plan naszego jubileuszu i liczymy na to, że już wkrótce staniemy razem w Kręgu, po raz kolejny pokazując, że nie straszna nam żadna przeciwność losu.

Wiemy, że pracujecie, uczycie się i może być Wam ciężko dotrzeć do nas już w piątek, natomiast zapraszamy Was już od piątkowego popołudnia. Choćby po to, żeby w sobotnie przedpołudnie nawiązać do górskich tradycji korczakowskich i pozwiedzać okoliczne góry, górki, wzgórza i pagórki. W zależności od przygotowania kondycyjnego, możliwości i chęci przygotujemy kilka alternatywnych tras.

W sobotę spodziewamy się pozostałych uczestników naszego rocznicowego zlotu i po krótkiej aklimatyzacji, serii powitań i zakwaterowaniu przystąpimy do realizacji programu, który znajdziecie poniżej. Wiemy, że dla wielu z Was, to spotkanie z Przyjaciółmi, często po wielu latach, więc nie będziemy trzymać się planu z zegarkiem w ręku i z dokładnością co do minuty, nie będziemy egzekwować przygotowanych dla Was wydarzeń. Ani tym bardziej “ciszy nocnej”.

Zakładamy, że termin 24 – 26 września jest na tyle komfortowy dla Was wszystkich. Ten powakacyjny czas być może nie będzie jeszcze zagrożony “czwartofalowym” lockdownem, a i temperatury pozwolą stanąć w ogniskowym kręgu czy spędzić więcej czasu w “pięknych okolicznościach przyrody”. Niestety nie udało nam się zorganizować spotkania w którymś z miejsc dla nas ważnych. W zamian za to chcemy zabrać Was do Przesieki, położonej w Karkonoszach, w Dolinie Czerwienia, a dokładnie do Zielonej Gospody. Wierzymy, że płynący w pobliżu strumień, mnóstwo zieleni, cisza i widoczne w tle górskie szczyty, zrekompensują Wam to w pełni.

Liczymy na Waszą obecność. Taka rocznica wymaga, żeby jak najwięcej Korczakowców, którzy przez lata współtworzyli tą wspaniała historię, spotkali się i podzielili swoimi wspomnieniami z innymi pokoleniami.

Obserwujcie naszą stronę internetową, media społecznościowe, na których też będziemy aktywni. I liczymy na Waszą aktywność!

 

Do zobaczenia w jubileuszowym korczakowskim Kręgu już we wrześniu,

Organizatorzy

 

PROGRAM ZLOTU

ZAPISY NA ZLOT

KORCZAKOWSKA LISTA PRZEBOJÓW

JUBILEUSZOWY “MAŁY PRZEGLĄD”

 

Pomagają nam