Turnus II – Dzień 7 – 23.07

Wczoraj przed południem mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotkać się z Rzecznikiem Praw Dziecka, panem Markiem Michalakiem, który odwiedził Korczakowo. Rozmawiał z nami w kręgu, był bardzo miły i trochę śmieszny, szczególnie wtedy, gdy próbował zrobić live`a na facebooku (u nas z zasięgiem krucho) i gdy razem z nim śpiewaliśmy piosenki korczakowskie. Potem trzech uczestników oprowadzało go po całym Korczakowie, a pozostali pracowali na warsztatach. Kiedy Rzecznik wszystko obejrzał, wypił kawę i odjechał, bo następnego dnia miał kolejne spotkanie aż w Kielcach.

 

Stasiu Rutka

 

Wczoraj jeszcze przed obiadem rozpoczęły się kolejne warsztaty wszelkiego rodzaju, między innymi: sportowe, traperskie, kajakarskie itp. Ja poszedłem na warsztaty sportowe. Muszę wspomnieć, że za pierwszym razem na tym turnusie wybrałem zajęcia traperskie, ale przeniosłem się z nich właśnie na sportowe. Prowadził je dh Przemek „Pazdan” oraz dh Ario. Uważam, że warsztaty sportowe są najlepsze na świecie, ponieważ graliśmy w siatkówkę, dwa ognie, piłkę nożną Już zawsze będę chodził na warsztaty sportowe.

 

Jakub Adamczyk

 

 

Po południu była kolejna Bitwa o Drogę, na którą wszyscy bardzo czekali. Graliśmy około 25 rund. Wygraliśmy 16 do 12, a potem przypadkowo rozdarłem sobie spodnie. W połowie bitwy mieliśmy podwieczorek: pączek z lukrem i soczek, który przypłynął do nas łódką. Po zagraniu wszystkich rund byliśmy bardzo zmęczeni.

 

Franek Rutka

 

Wieczorem na ognisko przyszła do nas Bajarka, która opowiadała nam różne historie. Pierwsza o plemieniu z Meksyku, które miało swojego wodza-magika, druga o Hassanie, jego matce i jego siostrze, którzy próbowali zarobić pieniądze na utrzymanie rodziny. Trzecia natomiast opowiadała o lisie i wielbłądzie, w której lis musiał się usamodzielnić, by móc pozostać w domu wielbłąda. Bardzo mi się to podobało, bo bajki były interesujące i z udziałem dzieci. W ramach wieczornej lekcji muzyki klasycznej poznaliśmy Beethovena i fragmenty IX Symfonii i Sonaty Księżycowej. W drugim programie odbył się w Korzonku koncert przygotowany przez dh. Milupę, na który już jednak nie miałem siły.

 

Jakub Byczek

Zastęp 11