Turnus II – Dzień 12 – 28.07

W czwartek rano był turniej bajkowy. Wszyscy podzielili się na 2 grupy. W pierwszej konkurencji wybierało się przedstawicieli Nazw konkurencji nie było, ale chyba mogę powiedzieć, że pierwsza z nich to „ Jaka to melodia”( z bajek). Następnie wybrano po jednej osobie z grupy, której zadaniem było przebrać się za postać z bajki. Grupa Tabalugi wybrała Hanię , która przebrała się za Dzwoneczka. Teletubisie wybrały Patryka, który przebrał się za Dzwonnika. W czasie, gdy Hania i Patryk się przebierali, przeczytano nam cytaty i trzeba było zgadnąć kto to powiedział i w jakim filmie lub książce. Pod koniec były kalambury. Druhowie opiekujący się grupami mieli ciężko – oni też musieli pokazać postać z bajki. Opiekun Tabalug był Krabem z „ Małej Syrenki”. Na końcu trzeba było wymyślić zaklęcie przeciw kleszczom. Chłopiec z Teletubisi przegrał, bo jego rywalką była przyszła poetka. Gratulujemy Tabalugom, którzy wygrali cały turniej.

 

Hania

 

Po południu szukaliśmy kory, żeby zrobić z niej łódeczki. Druh Przemek zrobił dziurki w korze, żeby zamontować maszty z patyków. Potem poszliśmy pod komendę, żeby na żaglach napisać marzenia i przykleić świeczkę do łódeczki. Wszystkie łódki zanieśliśmy do Korzonka, gdzie czekały na wieczór.

 

Hela i Zosia

 

Wieczorem poszliśmy na boisko, żeby pobawić się wspólnie i puścić balony, które symbolizowały marzenia. Potem pośpiewaliśmy przy ognisku, by wreszcie skakać przez ogień. Wszystko po to, by marzenia się spełniły. Na koniec poszliśmy do portu, by wypuścić nasze łódeczki na wodę. Płonęły na nich świeczki. Widok był piękny. Potem wszyscy wrócili do namiotów. Cały ten wieczór to był Wieczór Marzeń.

 

Marysia

Zastęp 3