Turnus II – 24.07 – Dzień 3

Wczoraj od samego rana zaczęliśmy pisać piosenkę na FPN. Każdy zastęp zebrał się w swoim namiocie i razem ze swoim druhem pisał tekst utworu. Druh Kajber pomógł nam w przygotowaniu i wykonaniu piosenki. Wieczorem ją zaśpiewamy.
Zastęp 8, Olga i Patrycja

Po ciszy przyszliśmy do kręgu i druhowie powiedzieli nam, że możemy sobie wybrać warsztaty. Do wyboru mieliśmy zajęcia: plastyczne, aktorskie, traperskie, kajakarskie, sportowe, rękodzielnicze.
Na warsztatach traperskich robiliśmy pompki, biegaliśmy po lesie, świetnie się bawiliśmy.
Na zajęciach rękodzielniczych robiliśmy bransoletki. Uczyliśmy się bardzo skomplikowanych wzorów. Pletliśmy je z różnych sznurków i było świetnie!
Na warsztatach sportowych wykonywaliśmy ćwiczenia i bardzo się przy tym dobrze bawiliśmy. Mieliśmy różne zadania, jak przysiady, pompki, biegi i inne.
Na warsztatach plastycznych do wyboru mieliśmy malowanie, rysowanie, wycinanie, szkicowanie. Było fajnie.
Zajęcia wodne to wycieczka kajakowa na koniec jeziora. Ścigaliśmy się i było świetnie!
Warsztaty aktorskie to ćwiczenia głosowe i różne zabawy. Uczestnikom się podobało!
Zastęp 8, Martyna i Klara

Wczorajsze ognisko zaczęło się o 20.30. Druhowie i druhny grali na gitarach, a my śpiewaliśmy. Najbardziej nam się podobały piosenki „Kolejarz” i „Bieszczadzkie reggae”. Po ognisku ustawiliśmy się w dużym kręgu. Zastępowi wykonali swoje obowiązki, czyli wypowiedzieli swoje zdanie, które potwierdza obecność zastępu. Następnie wszyscy skrzyżowali ręce i przekazali sobie kolejno iskierkę. To tradycja Korczakowa. Potem druh Ratownik ogłosił, że w Korzonku odbędzie się Koncert Piosenek Korczakowskich. Zapaliliśmy świeczki, druhowie wcześniej już wstawili rzutnik i ekran. Koncert się zaczął. Słuchaliśmy między innymi piosenki „Bracka” i kilka utworów Chopina. Ten wieczór minął bardzo szybko.
Zastęp 8, Julia i Natasza